Очищення публічного простору від імперських радянських маркерів

Визнаючи, що століття російського панування на українських землях супроводжувалися системними заходами, спрямованими на асиміляцію Українського народу, заборону та викорінення української мови та культури, руйнування його традицій, духовної культури та етнічної самобутності, а також систематичними масовими репресіями, наслідком яких стало знищення мільйонів людей.

     Вшановуючи пам’ять співвітчизників, які стали жертвами російського імперського панування в Україні, на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націоналістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки», Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», який є логічним продовженням процесу декомунізації, керуючисьРекомендаціями Українського інституту національної пам’яті  щодо пам’ятників і монументів, пов’язаних із російською та радянською імперською історією, продовжується процес відродження національної пам’яті Українського народу і захисту українського культурного та інформаційного простору.

      Так, в Первомайській міській територіальній громаді станом на 16 червня 2025 року здійснена заміна інформаційних дощок на об’єктах культурної спадщини, що включили в себе нову основу та переклад на українську мову:

  1. Братська могила будівельникам мосту (вул. Шмідта)
  2. Братська могила мирних жителів (північно-західна околиця м. Первомайська)
  3. Пам’ятний знак (вул. Вознесенська)
  4. Братська могила радянських воїнів, що загинули при визволенні
    м. Первомайська в березні 1944 року 
  5. Братська могила радянських воїнів (вул. Одеська)
  6. Місце боїв за звільнення міста Первомайська від фашистських загарбників
    (вул. Грушевського)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *