Інформаційна година «Княгиня Ольга. Перша свята жінка Київської Русі»

24 липня – день памяті святої рівноапостольної княгині Ольги.

Хто вона, ця мудра державна діячка, жінка, яка змогла потіснити владолюбних мужів, підступних варягів і сісти на древньому київському престолі?

Православна церква вшановує княгиню Ольгу як святу. Прийнявши християнство, вона ненасильницькими методами сприяла його поширенню в Київській Русі.

Зміцнивши своє становище всередині країни, Ольга перейшла до активної зовнішньої політики. Вона відвідала Візантію – одну з найсильніших держав Європи. Тут княгиня хрестилася, причому візантійський імператор Константин VII Багрянородний був настільки нею зачарований, що нібито запропонував їй руку й серце, проте змушений був задовольнитися лише роллю хрещеного батька Ольги.

Правління княгині було вирішальним поворотом в історії Київської Русі. Країна здобула впорядковану владу й почала інтегруватися в політичну систему християнського світу. Її справу підхопив онук Володимир, який і охрестив Київську Русь.

Саме про ці події йшла мова під час Інформаційної години, яку підготували бібліотекарі читального залу Первомайської міської бібліотечної системи Антоніна Григоренко та Тетяна Войцеховська. А гостями бібліотеки був перший загін міського табору «Гарт».

Діти переглянули фільм «Княгиня Ольга» та познайомилися не лише з образом княгині Ольги, а й далекою історією своєї держави.

Бібліотекар Первомайської міської ЦБС

Антоніна Григоренко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.