Підтримка України в Чехії. Відео

В Чехії постійно відбуваються акції «Молитва за Україну», яку організовують чеські активісти. Представники Первомайського чеського громадського об’єднання «Нова Богемка» стали учасниками цих подій вже декілька разів під час перебування в Чеській Республіці.

24 серпня 2024 року захід відбувся у невеликому місті Літомишл, де найбільша скупченість українських біженців. У цьому місті за допомогою чеських активістів та волонтерів створений український жіночий ансамбль «Соняшник», який їздить по Чехії з концертами та збирає кошти на допомогу ЗСУ. Відомі діячи Чехії Ян Гус та Вацлав Гавел мають схожі вислови «Правда Перемагає», тож і всі перелічені акції в Чехії відбуваються під таким гаслом.

16 лютого 2025 року такий захід відбувся біля посольства України в Чехії з пішою ходою до посольства росії, де відбувся мітинг з нагоди 10 річниці вбивства Бориса Нємцова (27.02.2015) .

Декілька цікавих фактів:

  • Вулицю, де знаходиться посольство росії в Чехії перейменували на вул. Бориса Нємцова, що дуже не сподобалось росіянам;
  • З одного боку, як заходити до посольства  поручні мосту пофарбовані в жовто-блакитний колір;
  • У сквері біля посольства розташована спалена сільськосподарська техніка під час військових дій в Україні. Також, там є памятник  «Руки», яка символізує Перемогу
  • Біля воріт посольства росії великі портрети Бориса Нємцова та Олексія Навального, біля яких постійно живі квіти та запалені свічки.

23 лютого 2025 року з нагоди річниці повномаштабного вторгнення росії в Україну, на Староміській площі відбувся мітинг де виступив президент Чехії Петр Павел, посол України в Чехії та інші активісти.  Позиція Президента Чехії однозначна, Україна не має права поступитися своєю територією, щоб допуститися помилки яку Чехія пережила у 1938 році. Чехи добре пам’ятають події 1968 року, коли радянські танки та кирзові чоботи були на головній площі в Празі.

Разом до Перемоги!

Слава ЗСУ!

За матеріалами наданими Первомайським чеським громадським об’єднанням «Нова Богемка».

Запалення свічок про пам’ять за загиблими в Україні біля пам’ятника Т.Г. Шевченка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *