РАМАДАН!

Священний для мусульман місяць Рамадан у 2021 році розпочнеться 13 квітня з першими променями сонця і закінчиться рівно через 30 днів — 12 травня на свято Ураза-Байрам. Слово «рамадан» в перекладі з арабської означає «пекучу спеку», «гарячий», «жаркий».  Рамадан —  це найбільш значуще свято для всього мусульманського світу, є одним з п’яти основних стовпів ісламу, саме з ним пов’язують історію написання Корану.

Хоч піст в Рамадан є дуже суворим, мусульмани зустрічають його з радістю і вдячністю. За мусульманськими вченням, в цей місяць Всевишній відкрив пророку Мохаммаду перші вірші Корану.

У Рамадан мусульмани проходять духовне очищення і підтверджують силу своєї віри. Усі обмеження посту віряни приймають з готовністю та благим наміром. Під час посту встановлюється повна заборона на вживання їжі та води у світлий час доби: від світанку до заходу Сонця. Кожен день обов’язкові дві трапези: іфтар та сухур. Іфтар — щоденний прийом їжі після заходу сонця. Його проводять у колі сім’ї, запрошують друзів і знайомих. Сухур — трапеза перед настанням ранкової молитви.

Повною відмовою від простих людських потреб мусульмани демонструють силу своєї віри. Під час посту правовірні прагнуть приборкати свої інстинкти та пристрасті, позбутися від усіх поганих думок та дій. Під час Рамадану мусульмани більш відповідально ставляться до читання молитов, читають Коран, роблять добрі справи, роздають добровільну (садака) та обов’язкову (закят) милостиню. Не дотримуватися правил посту дозволено всім неповнолітнім, вагітним жінкам і людям з душевними розладами. Також, можуть не постити хворі, жінки-годувальниці та мандрівники, але їм необхідно заповнити пропущені дні пізніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *