Народознавча веселка «Зима на свята багата»

 Український народ має свої звичаї і традиції, що сформувалися протягом століть і освячені віками. Серед них Новорічні та Різдвяні – одні з найулюбленіших і найбажаніших як для дітей, так і для дорослих. Це добрі та світлі свята. Вони втілюють наші мрії і надії, радість зустрічі з рідними та близькими, тепло родинного вогнища, любов і турботу про близьких людей.

12 грудня бібліотекар мф №3 Людмила Волох завітала до учнів ДХШ і провела народознавчу веселку  «Зима на свята багата», де розповіла про звичаї і традиція святкування українцями зимових свят. Діти уважно слухали розповідь бібліотекара, активно спілкувалися та ділилися своїми розповідями про святкування новорічних та різдвяних свят.

Використовуючи книги Олекси Воропая  «Звичаї нашого народу» та Василя Скуратівського  «Дідух» Л. Волох розповіла про колоритну календарну обрядовість нашого народу, окрім новорічних свят згадала й інші традиційні свята, що увійшли в побут українців. Зимові  свята, мабуть, найсвітліші свята в нашому повсякденному житті, які люблять і діти, і дорослі. Вони  завжди пов’язані  з мріями про краще майбутнє. Ці мрії та бажання здавна втілювались у чудові поетизовані обряди – колядування, щедрування і засівання.  Нехай у ці дні збуваються усі мрії і сподівання, а ми щасливо заживимо у нашій рідній Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *