ФЕСТИВАЛЬ ФАРБ ХОЛІ – РАДІЛИ ДІТИ І ДОРОСЛІ

Холі – традиційне щорічне індійське свято весни, яскравих фарб, веселощів, солодощів і гарного настрою, яке прижилось в Україні. На цьому святі відбуваються масові гуляння, обсипання фарбами з трав і натуральних барвників (Гула) і обливання водою.

Саме таке дійство первомайці спостерігали 9-го липня, надвечір, на центральній площі нашого міста. Хоч переважна більшість учасників Холі-фесту це дітлахи та молодь та варто зазначити, що дорослі теж не встояли перед спокусою на годинку повернутися в дитинство – розважитися і побешкетувати з дітьми на рівних.

Поспілкувавшись з організаторами фесту ми дізналися, що Холі – це одне з найдревніших релігійних свят, яке згадується  в стародавніх санскритських текстах і детально описується в Ведах (священні писання), в Нарде Пуране та інших священних текстах індуїзму. Про його святкування свідчить кожен напис на  камені, зроблений 300 років до нашої ери.

А ще організатори розповіли, що цей обряд є профілактикою від весняного роду вірусів та весняних вірусних захворювань в Індії. З огляду на те , що літо в Україні, цього року спекотне, тож наші учасники Холі – фесту оздоровилися як духовно так і фізично. А на площі залишились строкаті візерунки від радощів фестивалю, як автографи його співавторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.