Відповідальне батьківство – запорука щастя дитини

Ми не уявляємо собі життя без найрідніших нам людей: батька та матері, бо вони дали нам життя, ведуть по життю, завжди є опорою та підтримкою. Ми звикли, що бути відповідальними батьками – означає любити дитину та піклуватися про неї. Та не завжди батьки виконують належним чином свої батьківські обов’язки: забувають, не знають, чи не хочуть знати про відповідальне батьківство.

На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини, а крім статусу батьківства та правами щодо дітей, батьки отримують ще обов’язки, відповідальність за виховання та розвиток дитини.

Згідно з Сімейним кодексом України на батьків покладається виконання таких обов`язків:

            Стаття 150

  1. Батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших      людей, любові до своєї сім’ї, свого народу, своєї Батьківщини.
  1. Батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Батьківство3. Батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

  1. Батьки зобов’язані поважати дитину.
  2. Передачадитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї.
  3. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.
    7. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську    гідність дитини.

В Первомайській міській бібліотеці в читальному залі представлено тематичну викладку «Батьківство – це Божий дар. Будь відповідальним» в рамках проекту – « Відповідальне батьківство». Тут є рекламна продукція: брошури , плакати, книги, цитати * Людина без виховання- тіло без душі*, * Щаслива родина_ міцна Україна*

Один коментар до “Відповідальне батьківство – запорука щастя дитини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.