Розмалюй паперову писанку

23-25 квітня в читальній залі Первомайської дитячої бібліотеки-філії№2 проводилась Творча карусель «Великоднє розмаїття» до свята Христового Воскресіння. Всім дітям, що заходили до бібліотеки пропонувалось виготовити «великодню писанку». Паперовий шаблон, який учасники розмальовували найпопулярнішими візерунками писанок, традиційними в різних областях України.  Писанки розмальовані користувачами бібліотеки розміщено на стенді і представлені до огляду.

Писанка – один із символів України, це шедеври мініатюрного живопису в яких наш народ втілив свій  мистецький геній. В давні часи  писанкарство в нашій країні набуло найбільшого поширення в період Х-ХІІІ ст.. Не згасає інтерес до писанкарства і в наш час. Особливо дітям приємно долучитись до цього стародавнього мистецтва. Про походження писанок існує багато легенд. Так, на Полтавщині існує легенда про те, що писанки писала Мати Божа, тоді як Ісус був маленький, і «дитина дуже ними тішилася». Існує багато традицій пов’язаних з писанкою.

У народі писанка вважалась святістю, як ікона або хрестик. При виготовленні писанок не можна було ні сваритися, ні сперечатися, нічого злого навіть не мислити. Писанки святили разом із великоднім свяченням, їх тримали під образами, як оберіг, до наступного Великодня. Вважалося також, що топтати ногами рештки пофарбованого або розписаного яйця – великий гріх. Писанкою вітають із Великоднем, повернувшись із церкви освячене яйце їли першим, розрізаючи на стільки частин, скільки було членів сім’ї.

Крашанки і писанки залюбки використовувала молодь у святкових розвагах. По всій Україні на традиційних поминках, через тиждень після Пасхи, після панахиди родичі роздають крашанки чи писанки людям. Велика кількість обрядів та традицій свідчать про те, якого великого значення надавали наші предки писанкам та крашанкам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.