Фонд Первомайської міської ЦБС поповнився новими книжками

Фонд Первомайської міської ЦБС поповнився 10 новими книгами, що були придбані в Інтернет-книгарні «Центр навчальної літератури». Видання з серії «Класика української літератури» включають твори видатних українських письменників за програмою Міністерства освіти та науки України для позакласного читання учнів середніх класів загальноосвітніх шкіл.

Як приємно тримати в руках новенькі, барвисті книжки, щойно з видавництва! Хочете зазирнути всередину?.. Нумо подивимося, які саме твори містять нові видання.

 1. «Давня українська література»
  Включає «Велесову книгу», Галицько-Волинський літопис та «Повість минулих літ»

Велесова книга» – дуже цікавий історичний документ, про автентичність якого досі тривають дискусії між дослідниками. Дерев’яні дощечки із текстом, видряпаним слов’янськими та грецькими літерами, були знайдені у 1919 році офіцером білої гвардії О. Ізенбеком; їх розшифрування дослідником Ю. Миролюбовим тривало 15 років через складність задачі. Інколи опрацювання однієї дощечки тривало цілий місяць. Згодом дощечки зникли, а текст був опублікований в 1950-х роках у Сан-Франциско, в журналі «Жар-Птиця» під назвою «Велесова книга» на честь слов’янського бога скотарства, ремесел та творчості, бо його ім’я часто згадується в тексті. У СРСР знахідку оголосили фальсифікатом та заборонили друкувати. У 1960-х роках текст потрапив до українського діяча М. Скрипника, який оцінив унікальність літопису та видав книгу у своєму приватному видавництві «Млин» в Гаазі за перекладом українського емігранта А. Кирпича. Перша публікація «Велесової книги» в Україні відбулася лише у 1990 р, в журналі «Дніпро».
У книзі описані події від 650-х років до нашої ери до останньої чверті IX століття. Микола Скрипник писав: «Влес Книга» обговорює не тільки суто історичні події та проблеми, а й багато аспектів культурно-релігійного та політичного життя нашого минулого, впливи яких діють ще й донині в нашій сучасності. «Влес Книга» дає тим, хто здібні почути й зрозуміти голос предків, надзвичайно багату змістом відповідь на питання: «Хто ми? Чиї діти? Яких батьків?»
Вам теж цікаво зазирнути до таємничих дощечок із малюнками тварин й загадковими знаками? Хай навіть у вигляді сучасного видання 2018 року! Завітайте до бібліотеки:)

Галицько-Волинський літопис датований XIII століттям та присвячений історії Галичини і Волині. Охоплює події 1201—1292 років. Вважається головним джерелом з історії Галицько-Волинського князівства.

Повість минулих літ – найдавніший літопис про історію Київської Русі, написаний багатьма авторами та впорядкованим Нестором Літописцем. Містить не лише опис історичних подій, але й легенди, оповідання, перекази, тому є не тільки історичним документом, але й цікавим та цінним художнім твором.

 1. Усна народна творчість: пісні, думи, балади

Видання містить кілька десятків українських народних дум, пісень та казок.

 1. Думи народні

Включає знамениті та маловідомі українські думи, як-от: «Дума про козака Голоту», «Втеча трьох братів із города Азова», «Розмова Дніпра з Дунаєм» та ін.

 1. Дей О. Сторінки з історії української фольклористики

Змістовне дослідження на тему українського фольклору – пісень, колядок, щедрівок – у творах видатних письменників та громадських діячів: Т. Рильського та М. Рильського, І. Франка, П. Грабовського, А. Кримського.

 1. Куліш М. П’єси

У виданні зібрано 6 п’єс: «97», «Мина Мазайло», «Народний Малахій», «Отак загинув Гуска», «Патетична соната» та «Прощай, село».

 1. Мушкетик Ю. Біла тінь

Роман уперше опублікований у журналі «Вітчизна» 1974 року й підданий нищівній ідеологічній критиці. Тільки після публікацій литовською, болгарською, чеською, німецькою, іспанською мовами його було надруковано в Україні у переробленому вигляді. Нині твір видається за першоджерелом.

 1. Грінченко Б. Брат на брата

Роман описує події революції 1905-1907 років.

 1. Марійка Підгірянка. Вибрані твори

Вірші та п’єси української дитячої письменниці – легкі та ніжні, наче мелодійні пісні, сповнені любові до рідного краю та милування його красою.

 1. Близнець В. Повісті та оповідання

До збірки входять твори «Звук павутинки», «Женя і Синько», «Золота Гора до неба». Це казкові повісті, де фантастичні казкові персонажі, оточення та події щільно сплітаються із реальними, добрі, але сумні історії, які змушують замислитися над важливими етичними питаннями.

 1. Багряний І. Збірка поезій

Поетична творчість українського письменника-емігранта, якого в Україні почали вільно читати лише з 1991 року. Під час Другої Світової війни І. Багряний (до речі, це його псевдонім) співпрацював з ОУН та УПА, а наприкінці війни емігрував до Німеччини, де відкрито заявив про те, чого не хоче повертатися до СРСР, заснував газету «Українські вісті» та написав чимало творів, в тому числі прозові, віршовані та для дітей. Найкраще характер письменника, лейтмотив його життя і творчості передають слова з поеми «Меченосці»:
«Ми є. Були. І будем ми! Й Вітчизна наша з нами».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.