ВІДЕОЛЕКТОРІЙ « ПРО ЦЕ ЗАБУТИ?»

В читальній залі Первомайської міської ЦБС відбувся відеолекторій приурочений трагічним подіям в Україні «Голодомор 32-33рр.» Присутнім продемонстровався фільм « Про це забути?» виробництва Одеської державної телерадіокомпанії. Автором фільму є, колишній редактор ООДТРК Юрій Островершенко.

В середині 2000-х років тема Голодомору в Україні набула широкого розголосу.  Розпочалася робота з пошуку документів злочинної діяльності сталінського режиму та свідчень тих, хто був не лише очевидцем, а й пережив те лихо…вижив! Багато областей та районів України постраждали, деякі поселення були занесені до Чорної дошки, зокрема село Троїцьке.  Одеська державна телерадіокомпанія , зафіксувала розповіді очевидців Троїцького  та з інших  поселень Одеської області.. Побували в місцях захоронення жертв Голодомору на сільських цвинтарях. Вирішили поєднати маловідомі архівні кадри зі свідченнями живих людей. Було відібрано найвідвертіші, найекспресивніші спогади… підібрано звуковий ряд .  За кілька ночей змонтували(20 хвилиний.) фільм. Саме ця робота і була представлена на відеолекторії  користувачам  бібліотеки. Фільм підтверджує те, що Голодомор був цілеспрямованою акцією Кремлівської верхівки по винищенню українського народу і придушенню духу українства, незалежно від врожаю чи не врожаю в тій чи іншій області, районі України.

Юрій Островершенко, працівник Первомайської міської ЦБС.

До вшанування жертв голодомору в дитячій бібліотеці-філії№2,  бібліотекарем Мініним О. організовано книжкову виставку « Чорні крила голодомору» та хвилина пам’яті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.