Сторітелінг «Тут годинник стоїть» (до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії)

25 квітня, напередодні дня пам’яті Чорнобильської трагедії, у читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбулася зустріч молоді міста із ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася 32 роки тому.

Форма «сторітелінгу» передбачає розповідь історій про події безпосередніми учасниками і є складовою так званої «усної історії», яка відображає минуле через людську пам’ять. Під час зібрання запрошенні ліквідатори – Анатолій Булах і Генадій Вуйко поділилися спогадами про перебування у Чорнобилі. Анатолій Булах звернув увагу на причини аварії, пояснював старшокласникам природу вибуху на четвертому енергоблоці і говорив про жахливі наслідки опромінення. Він тричі був у «зоні відчуження» і отримав дозу опромінення у 70 мікрорентген. Більшу частину життя він бореться за стабільний стан свого здоров’я. Ліквідатор також згадував пожежників, співробітників міліції, лікарів, електриків, всіх чиє життя було покладено на олтар боротьби із найбільшою ядерною катастрофою ХХ століття.

В свою чергу ліквідатор Геннадій Вуйко розповів як на початку червня 1986 був призваний Первомайським військкоматом, адже він проходив строкову службу у військах хімічного та біологічного захисту. У «зоні відчуження» робив заміри радіаційного фону та був у спецзагонах, які очищали техніку і прилади від радіоактивного забруднення.

Також для присутніх було презентовано книгу Тетяни Русак-Хмеленок «Зірка моя полин…», присвячену жертвам Чорнобильської трагедії.

На кінець зустрічі виконуюча обов’язки директора міської ЦБС, поетеса Антоніна Григоренко подякувала ліквідаторам за мужність і самовідданість у боротьбі із катастрофою і прочитала авторський вірш «Чорнобиль».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.