26 квітня…     В ніч забуття

26 квітня…     В ніч забуття

Йде страшне створіння – атомне дитя.

Суть його безкровна і зіниць нема,

І уста безкровні, і душа німа…

              Чорнобиль… Нині це слово знає увесь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестерпний біль. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдає шкоди здоров’ю мільйонам українців. Наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.

              До цієї сумної дати в Кам’янобалківській бібліотеці-філії  проведено бібліомікс «Гіркий полин сльозами землю пестить»  та оформлена викладка літератури «Гірчить Чорнобиль крізь роки». На виставці представлені твори: С. Алексієвич «Чорнобильська молитва»;  Л. Віриної «Тієї вогняної ночі»; Є. Гуцала «Діти Чорнобиля»; О. Гусєва «Невидимий Чорнобиль»; І.Драча «Чорнобильська мадонна»; М. Камиша «Київ 86» та  «Оформляндія або Прогулянка в зону»; С. Костенка «Історія ядерного роззброєння України»;

О. Купрієнко, А. Багірової «Чорнобильська хроніка»; М. Ночовного «Дозиметрична доза»; С. Плохія «Чорнобиль: історія ядерної катастрофи» та інші. Усі жахіття й проблеми Чорнобиля, відображено в творах письменників і поетів.

За днями дні, мина повільно рік,
За днями дні – вже котрого немає.
Нехай же лихо наше проминає
І в світі не повториться повік.
Хай стане мир міцнішим у стократ,
Хай над землею чисте небо буде.
Чорнобиль - попередження, набат
Його уроків людство не забуде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *