Церква, суспільство, держава: діалог заради єднання та перемоги

6 лютого 2024 р. у Софії Київській відбувся круглий стіл «Церква, суспільство, держава: діалог заради єднання та перемоги», який об’єднав представників духовенства та мирян Православної церкви України (ПЦУ) та Української православної церкви (УПЦ). Захід відбувся в рамках Форуму єдності українського православ’я.

Організаторами зустрічі виступили ініціативна група духовенства та вірян ПЦУ і УПЦ, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті, а також громадські організації «Центр святого Кирила Лукаріса» та Центр гуманітарного діалогу.

Зустріч розпочалася молебнем, який відправив протоієрей Георгій Коваленко. Під час молебню звучали молитви за Перемогу України та справедливий мир, цілісність та збереження нашої держави, а також за єднання та діалог між Православними Церквами України.

Базовим для обговорення на круглому столі було створення Софійського братства – об’єднання православних українців — вірян ПЦУ, УПЦ, та інших Помісних Церков. Основною метою діяльності братства передбачено всебічне сприяння міжправославному діалогу для досягнення єдності українського православ’я, об’єднання зусиль і підтримка ініціатив православних християн, спрямованих на його розбудову.

Детальніше: https://dess.gov.ua/shchob-usi-buly-iedyne/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *