«Поезія – це струни відчуттів, це музика Вселенської любові»

Літературний диліжанс

Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930р. в містечку Ржищеві на Київщині в родин і вчителів. Друкуватися почала в шістнадцятирічному віці. Видала українською мовою поетичні книжки “Проміння землі” (1957), “Вітрила” (1958), “Мандрівки серця” (1961), “Над берегами вічної ріки” (1977), “Маруся Чурай” (1979), “Неповторність” (1980), “Сад нетанучих скульптур” (1987), “Вибране” (1989). Роман «Маруся Чурай» приніс Л. Костенко справді всенародну славу. Разом зі збіркою „Неповторність“ (1980), вони у 1987 році були відзначені Державною премією ім. Т. Шевченка.

Ліна Костенко – жива легенда. Її твори вивчаютьу школах та університетах. Попри таку популярність, поетеса не любить надмірної уваги до себе. Вона навіть відмовилася від звання Героя України – “політичної біжутерії не ношу”. Каже, що просто робить свою справу, адже поклик письменника – писати.

Вшановуючи поетесу, бібліотекар читального залу Первомайської міської бібліотечної системи Антоніна Григоренко провела  «Літературний диліжанс», присвячений ювілею Ліни Костенко в Первомайському промисловому професійному ліцеї. Вона розповіла про творчий доробок поетеси та прочитала кілька її віршів. А ще розповіла про Первомайське літературне об’єднання «Зажинок» та місцевих поетів. А вихованці ліцею прочитали вірші, які вони підготували. Тут звучали вірші і Миколи Вінграновського, і Олега Каніфольського, і Антоніни Григоренко.

А ще була підготовлена виставка книг з творами Ліни Костенко та місцевих поетів, які бібліотекарка представила публіці. Також запросила усіх присутніх до бібліотеки.

Зустріч пройшла в теплій невимушеній обстановці.

Бібліотекар Первомайської міської бібліотеки Антоніна Григоренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *