Акція до Міжнародного дня рідної мови «Щира розмова про рідну мову»

21 лютого з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови в читальній залі  Первомайської міської дитячої бібліотеки-філії №2 відбулась мовознавча акція «Щира розмова про рідну мову».

Учасниками заходу стали учні 2-А та 2-Б класу ЗОШ №11 та декілька постійних читачів дитячої книгозбірні. Мета акції – викликати бажання вивчати українську мову милуватися її красою, прищеплювати і розвивати почуття патріотизму, та національної гідності, виховувати любов до рідної мови, та бажання досконало її знати. У кожного народу є своя мова, вона для них найрідніша і найдорожча. Кожна людина має право розмовляти і мислити рідною мовою. Ми –українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу.

Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб-Мова! Свою мову потрібно постійно збагачувати новими словами, виразами, вдалими порівняннями, прислів’ями, щоб вона була барвистою і привабливою.

Саме про красу і велич української мови, та  її значення в житті людини розповіла дітям ведуча заходу-бібліотекар Тетяна Романчук. Також присутні дізналися багато цікавого і пізнавального про історію виникнення Міжнародного Дня рідної мови. І, нарешті, щира розмова про рідну мову спонукала юних шанувальників українського слова долучитися до акції під час якої діти залюбки усно та письмово  висловлювали  думки про рідну мову і  залишили на плакаті свої записи. Спеціально для цього на стенді була прикріплена паперова квітка-барвінок, на пелюстках якої школярі  записували гарні слова-порівняння, а на різнокольорових серцях, що символізували любов до рідної мови –записували відомі вислови про мову.

Також бібліотекарі організували до свята книжкову викладку «Мова наша калинова». Акція проходила в теплій, дружній атмосфері ,і, головне-надала можливість читачам-учням перевірити свої знання з української мови. Підсумовуючи , переконливо можна сказати: «Діти України люблять і шанують рідну мову і прагнуть розмовляти і писати лише правильно, красиво і вишукано».

Українська мова того варта!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.