Послання від молоді 1967 року до молоді 2017 року у Первомайському краєзнавчому музеї

14 серпня 2018 року начальник відділу у справах молоді, фізичної культури та спорту управління культури, національностей, релігії, молоді та спорту Первомайської міської ради Євген Романов передав до фондів Первомайського краєзнавчого музею «Звернення юнаків та дівчат Первомайської міської комсомольської організації ювілейного 1967 року до молоді 2017 року».

Навколо відкриття капсули зі зверненням у минулому році був  справжній ажіотаж. Інформація про цю подію пролунала майже на всіх телеканалах країни. Закономірно, що  такий  важливий документ, що стосується історії нашого краю, відтепер буде зберігатись у фондах Первомайського краєзнавчого музею.

Починається звернення чудовими словами (подаємо мовою оригіналу- на той час усі офіційні документи писались російською мовою): «Стоит у прекрасного Буга сказочный город , шумят свою песню могучие дубы юбилейного парка…, заложенного нашими руками… Вслушайтесь в шум листвы,и он перенесет вас в прошедший век и поведает легенду о юном племени шестидесятых».

Звичайно, текст звернення пройнятий вірою в те, що на  сьогодні в нашій країні вже збудовано суспільство «торжества коммунизма». Молодь шістдесятих пишалася історією свого краю, героями «Партизанської іскри», переможцями, що пройшли  фронти війни, яка для цілого покоління стала Великою Вітчизняною, та вірила, що і ми з вами не забудемо досягнення наших славних земляків. Особлива увага у зверненні – трудовим здобуткам молоді Первомайщини, зазначається, що кожен третій комсомолець отримав   звання «Ударник коммунистического труда», яке тоді вважалось найпочеснішим серед робітничої молоді.

А ще молодь шістдесятих щиро вірила в те, що на території нашої держави вже ніколи не буде війни… «Вы – поколение счастливых: над вами чистое небо, а войны в мире для всех, живущих в 2017, стали историей… Давно уже не находят озорные мальчишки гильзы от патронов, заржавевшие затворы ружей, невзорвавшиеся мины, только в суровом молчании, как и мы в 1967году, стоите вы у обелисков погибшим…»

Чи могло уявити покоління шістдесятих, що нам,  сьогоднішнім, доведеться відстоювати свою  країну у боротьбі з російським агресором, а для дітей Донеччини та Луганщини гільзи від патронів та осколки снарядів стануть звичними іграшками…Що українським матерям знову доведеться оплакувати своїх синів та донечок, які загинули, відстоюючи незалежність своєї країни.

Покоління шістдесятих свято вірило в комуністичні ідеї, тому разом із текстом звернення до капсули було покладено «Клятву комсомольцев и молодежи г.Первска на городском слете, посвященном 50-летию Великого Октября и 49 годовщине ВЛКСМ», у якій молодь дає клятву іти шляхом розбудови комуністичного суспільства. Також до капсули було вкладено тексти трьох популярних на той час пісень: «Орленок», «Комсомольцы двадцатого года» та «Песня о тревожной молодости», а ще чотири значки, пов’язані з комсомолом.

Отримані матеріали зберігаються у фондах музею і найближчим  часом будуть  розміщені в експозиції і всі відвідувачі зможуть познайомитись  із ними ближче.

 

Науковий співробітник

Первомайського краєзнавчого музею Олена Красіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.