Меморіальний вечір «Каміння Майдану»

…активісти у twittr і facebook писали:

«багато хто з нас назавжди залишиться на кам’яній бруківці Майдану…»

20 лютого у читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбулась меморіальна зустріч приурочена Героям Небесної Сотні. У цей пам’ятний день присутні згадали подвиг учасників Революції Гідності і вшанували розстріляних Героїв Небесної Сотні, які відстоювали свої ідеали і віддали життя за кращі зміни в країні.

На зустріч завітала молодь міста, перед якою виступив секретар Первомайської міської ради Сергій Бондарчук, який закликав всіх пам’ятати самовідданість, силу духу і стійкість громадян, що за право мати власний вибір заплатили своїм життям. Також на меморіальному вечері був присутній активіст Євромайдану Володимир Питомець, який поділився спогадами, про події лютого 2014 року, які відбувалися у м. Первомайську. Він відзначив: «Я радий, що не дивлячись на всі хвилювання і протести, які були у нашому місті, ми не допустили людських жертв і ніхто не загинув». Водночас, Володимир Петрович зазначив, що влада в країні належить народові, а не державним органам і структурам. Він закликав молодих людей бути активними і користуватися своїми конституційними правами.

Учасники зібрання переглянули документальні хроніки, у яких відображались трагічні й героїчні моменти останніх днів протистояння на Майдані. Також, вшановуючи пам’ять про загиблих, вихованці драматичного театру «Атомс» Тетяна Остапенко і Кароліна Кириченко прочитали вірші про Небесну Сотню. А учениця дитячої музичної школи № 2 Ніка Войтко виконала вокальну композицію «Не твоя війна».

Для всіх присутніх бібліотекар Ірина Гоцько презентувала книгу-реквієм «Небесна Сотня», яка приурочена тим, хто назавжди залишився на холодній бруківці київських вулиць. Під кінець означеної події загиблих Героїв вшанували хвилиною мовчання і на знак пошани поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні.

Неординарний український письменник Тарас Прохасько, звертаючись до євромайданівців говорив: «Бажайте великого. Треба бажати великого, щоб створити із себе справжню людину. Ми повинні показати свій намір і свою віру. Кожне покоління має свою революцію. Не відступайтеся від своїх бажань, і тоді будемо жити добре, навіть якщо заплатимо велику ціну». У 2014 році українці заплатили найбільшу ціну – людське життя, то ж тепер маємо кожного дня боротися за право жити добре. Маємо домовлятися, шукати компроміс, об’єднувати країну і визначати пріоритетні завдання та кожного дня докладати всі зусилля, щоб був мир, добробут і злагода.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.