Вечорниці у міській бібліотеці «Андрію, Андрію, я тобі пшеничку сію»

13 грудня у читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбулися вечорниці. На «Андрія» до стилізованої світлиці завітав фольклорний колектив «Голтяночка», художній керівник К.Ф. Прокопенко і студенти Первомайського медичного коледжу.

На декілька годин бібліотека стала простором у якому передавалися давні надбання нематеріальної культури українців. Адже кожен народ має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї і обряди – це втілені в рухи і дію світовідчуття, світосприймання та взаємини між окремими людьми. На «Андріївський» вечорницях дівчат навчали ворожінню, вони сіяли і збирали пшеницю, щоб дізнатися, коли зустрінуть нареченого, запалювали свічки і споглядали на їхнє горіння з надією на спокійну і щасливу долю. Парубки кусали калету – великий корж із солодкого білого борошна, оздоблений горіхами та родзинками. Біля підвішеної калети стояв «Пан Калетинський», який жартував і припрошував «Пана Коцюбинського» (учасника дійства, що «під’їжджав» до калети на коцюбі) гарно кусати.

Після жартівливих ігор калету поділили між всіма учасниками зібрання. На вечорницях багато співали, лунали пісні «А у полі береза», «В саду гуляла», «Господиня гарна» та ін.

Наприкінці зустрічі бібліотекар читального залу С.І. Чабан презентувала книгу доктора слов’янської етнографії О. Воропая «Звичаї нашого народу».

Вечорниці, як і годиться були веселими і жартівливими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.