Гуманітарна дипломатія в дії: Україна та світові релігії об’єднуються проти агресії

У Києві відбулася Міжнародна конференція “Гуманітарна дипломатія в умовах війни в Україні”, організована Посольством Суверенного Мальтійського Ордену в Україні. Учасники заходу обговорили шляхи співпраці в гуманітарній сфері в умовах російської агресії та роль Церков у цій сфері дипломатичних відносин, освітню дипломатію під час війни, корпоративну соціальну відповідальність і діяльність Мальтійської служби допомоги в Україні.

У конференції взяли участь представники органів державної влади, іноземного дипломатичного корпусу, делегати міжнародних організацій — Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

У межах конференції з доповіддю виступив, перший заступник Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Войналович. У своєму виступі він окреслив ключові аспекти релігійної свободи в Україні, а також виклики та загрози, з якими вона стикається внаслідок російської агресії. Він підкреслив, що за роки незалежності в країні сформувалася унікальна система поліконфесійності, де різні релігії співіснують мирно. Проте війна, розпочата Росією у 2014 році, призвела до серйозних порушень релігійних прав та свобод українців.

Лише упродовж 2022 – 2024 років Всеукраїнською Радою Церков і Релігійних організацій було оприлюднено та донесено до світової громадськості близько 40 звернень, заяв, закликів до справедливого миру, визнання геноцидного характеру російської агресії та її засудження, забезпечення гуманітарних коридорів, повернення полонених тощо.

Важливо, щоб світ не лише засудив злочини російського режиму, але й надав Україні всебічну підтримку у захисті релігійної свободи та побудові мирного майбутнього.

Джерело: ДЕСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *