Я обізвався серцем у світ

Микола Вінграновський – видатний український поет, прозаїк, кінорежисер і актор, який залишив по собі значний літературний спадок. Вінграновський народився 7 листопада 1936 року  і помер 26 травня 2004 року в Києві. Його творчість відзначається глибокою любов’ю до рідної землі, щирими почуттями та яскравими образами.

Його поезія – це світ чарівних метафор, емоційного насичення та філософський роздумів. Вінграновський був представником «шістдесятників» – покоління українських митців, які намагалися відстояти національну ідентичність і свободу творчості в умовах радянської цензури.

Вірш «Прелюд Землі» добре  ілюструє його стиль і тематику:

«Земля мила моя,

Мені б тебе ніжно обняти,

Та ти за сто морів,

За десятьох ночей від мене…»

Цей вірш демонструє зв’язок поета з рідною землею, його щиру любов до неї та водночас відчуття віддаленості й туги за нею. Земля для Вінграновського – це не просто географічне поняття, а жива істота, що дихає, відчуває і відповідає на любов свого сина-поета.

Його внесок у розвиток української літератури важко переоцінити, і він є гордістю нашого народу.

Микола Вінграновський наш земляк, наша гордість.

Бібліотека-філія № 2 запрошує переглянути книги земляка. Його твори заслуговують на щиру увагу і читання. Кожен з цих творів відкриває різні грані таланту Вінграновського, дозволяючи читачам і глядачам глибше зрозуміти його унікальне бачення світу. Його творчість залишається актуальною і важливою для української культури, надихаючи нові покоління, своїх земляків.

 На знак вшанування Пам’яті митця бібліотечні заклади підготували та пропонують до уваги відвідувачів:

Бібліотека-філія № 3  – книжкову мозаїку «Я обізвався серцем у світ»; бібліотека-філія № 4 – перегляд літератури  «Поет – це слово, це його життя»; Підгороднянська бібліотека-філія – виставку – присвяту «Все, що душа довірила словам».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *