Інтеграція: Європейський напрямок розвитку України

«Інтеграція: Європейський напрямок розвитку України» – книжкова розповідь представлена в читальному залі головної бібліотеки.

Європейська інтеграція Украї́ни — процес економічного і політико-правового  зближення  України з європейськими міждержавними структурами, який триває протягом 2000-24-х рр. ХХІ ст. і повинен завершитися зі вступом України до ЄС.

Правовою основою відносин між Україною та ЄС є Угода про партнерство та співробітництво від 14 червня 1994 (набула чинності 1 березня 1998 р.).

24 лютого 2022 почалося повномасштабне російське вторгнення в Україну. Після цього 28 лютого Україна подала заявку на вступ до ЄС, а підтримка вступу до ЄС в Україні зросла до рекордних 91 %. Єврокомісія  та Європейська рада підтримали українську заявку, і 23 червня Україна отримала статус кандидата у члени ЄС.

14 грудня 2023 року Рада Європейського Союзу вирішила розпочати переговори щодо вступу України до Європейського Союзу.

        Україна межує  з чотирма членами ЄС: Угорщиною,  Польщею, Словаччиною  та  Румунією — загальною довжиною близько 1358 км (844 миль) із 33 пунктами перетину кордону автомобільним, залізничним, поромним, пішохідним та велосипедним шляхом.

1 лютого 2024 року Європейський Союз офіційно схвалює фінансову допомогу та продовжив розвивати відносини з Україною .Європейська комісія дала «зелене світло» Україні на початок переговорів про вступ до Євросоюзу. І хоча Київ має ще трохи підтягнутись, але Україна почне переговори про вступ до Євросоюзу. Але як довго триватиме шлях до членства? Прозвучала дата – 2030 рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *