День Європи в бібіліотечних закладах

В Україні 9 травня як День Європи відзначається з 2023 року. Його встановлено Указом Президента України від 8 травня 2023 року № 266 «з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру і стабільності на Європейському континенті». І саме 9 травня День Європи як символ єдності та миру на континенті відзначають у країнах Євросоюзу.

Тисячолітня історія України є невід’ємною складовою історії Європи. Важко переоцінити ступінь культурної, політичної, мілітарної та економічної інтеграції української нації до загальноєвропейської спільноти. Після отримання у червні 2022 року статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу Україна впевнено крокує до нового формату цього споконвічного цивілізаційного об’єднання. І в цей же час саме Україна вже не вперше у своїй історії рятує Європу від зовнішньої загрози, від навали варварської орди.

Сьогодні українці зі зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на мир і створення нової світової системи безпеки. І очевидно, що необхідною умовою для подальшого існування європейської цивілізації є перемога над росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії російського імперіалізму проти будь-кого на планеті.

Бібліотечні заклади КЗ «Публічна бібліотека» з цієї нагоди організували:

 Сектор обслуговування дітей (читальна зала) перегляд літератури «Читаючи подорожуй Європою»;

В міській бібліотеці – філії №2  для користувачів  пропонують перегляд  літератури «Україна – Європа: план дій на майбутнє» та книжкова виставка «Європейський простір та Україна»;

Міська бібліотека-філія №3 відео мандрівка «Свято миру і єдності. День Європи» ;

 Міська бібліотека-філія №4  провела інформаційну годину “Мандруємо Європою”;

Кінецьпільська бібліотека-філія виставка – вікторина “Казка мандрує Європою”; В Підгороднянській бібліотеці-філії організовано казкову мандрівку “Казки мандрують Європою”, де представлено казки країн Європи: Німеччини, Великобританії, Болгарії, Словаччини, Італії та Польщі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *