Майстер клас “Лялька-мотанка”

У Палаці культури «Фрегат», до Дня українського добровольця, було  проведено майстер клас, на якому діти дізналися про культурні традиції нашої країни та навчилися робити українські оберіги – ляльки-мотанки. 

Захід проводили в.о директора Палацу культури «Фрегат» Тетяна Войцеховська та бібліотекарка міської бібліотеки-філії № 4 Людмила Волох.

На початку вони розповіли про витоки традиційних ляльок-мотанок. Так, діти дізналися, що перші ляльки-мотанки з’явилися приблизно 5 тисяч років тому. В давні часи вони виконувала важливу функцію оберега та талісмана для родини. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь.

Назва  «мотанка» походить від поняття «мотати», а загальний вигляд такої ляльки представляє собою фігурку людини, як правило жіночу або дитячу, виготовлену зі шматків тканини. Мотанка – символ добра та благополуччя, символ надії на краще та сильний сакральний предмет.

Після розповіді про історію створення ляльок та їх значення,  вони показали, як їх виготовляти.

 Під час роботи учасники майстер-класу спілкувалися між собою та з викладачами. Ставили питання, отримували на них відповіді, вчилися разом пізнавати культуру та традиції. Захоплювалися та дивувалися своїм лялькам, думали про тих, кому їх подарують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *