145 років від дня народження Василя Костянтиновича Королів (Василь Королів Старий)

16 лютого виповнюється 145 років від дня народження відомого українського громадського діяча, письменника та видавця Василя Костянтиновича Королів (Василь Королів Старий), одного із засновників Української Центральної ради.

До цієї святкової дати на абонементі сектору обслуговування дітей головної бібліотеки оновлено виставку-портрет «Віч-на-віч з письменником».

Серед його творчості привертає увагу роман для дітей та юнацтва «Чмелик». Роман має підзаголовок «Навколо світу» і розповідає про долю юнака з Полтавщини, який змушений покинути рідну землю, блукати по світу, зазнаючи поневірянь скитальця. І хоча сяк-так владнав він своє життя в Австралії, туга за батьківщиною не полишає його. Врешті герой книги повертається в Україну.

Також є цікавою збірка казок «Нечиста сила», побудована на фольклорному матеріалі. Збірка побудована в незвичному ключі – ніби на міжнародному конгресі, що відбувся в ніч на Івана Купала на Лисій горі під Києвом, казкові персонажі вирішили розповісти людям правду про себе, щоб якоюсь мірою розвіяти свою погану славу. І в цьому їм зголосився допомогти український журналіст. Ця збірка є особливо цікавою, коли знаєш що вона написано сином священника.

Тож, запрошуємо всіх бажаючих познайомитися з життєвим та творчим шляхом відомого ювіляра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *