Книга дня

6 лютого 1959 року в селі Григорівка Вознесенського району на Миколаївщині народилася талановита дитяча письменниця Ольга Славна (літературний псевдонім Червякової Ольги Ярославівни).

Ще зі шкільних років Оля вражала своїх однолітків поетичними творами, а в тринадцять років вперше написала  п’єсу для драматичного гуртка сільського клубу, зігравши головну роль у спектаклі. Неймовірний успіх колективу, який об’їздив усі навколишні села з п’єсою семикласниці, невідворотно визначив майбутнє дівчинки.

Після закінчення десятирічки Зернорадгоспної середньої школи, хоч і не з першої спроби, але талановитій Ользі Швець все-таки вдалося підкорити столичний вуз. 1985 року закінчила режисерське відділення факультету культурно-освітньої роботи Київського державного інституту  культури ім. О. Є. Корнійчука. У 1975-1993 роках працювала за фахом у закладах культури Миколаївської та Кіровоградської області. У 1993-2013 роках – у фінансовій сфері в Миколаївській області.

Її творчість багатогранна: поезія, проза, драматургія, музика та пісні. Своє натхнення і щирість серця поетеса черпає з народних витоків Прибузького краю. Найкраще миколаївській поетесі вдаються ліричні вірші. Багато з них вже покладені на музику. Публікувалась у періодичних виданнях України.

2019 року Ольга Славна отримала спеціальну відзнаку: вибір композитора в номінації «Пісенна лірика» за твір «Сліпий музикант» на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова».

Член Національної спілки письменників України з 2016 року та Миколаївського обласного об’єднання товариства «Просвіта».

До ювілейної дати Ольги Славної на абонементі сектору обслуговування дітей головної бібліотеки оформлено літературне рандеву «Книга дня». Сьогодні презентуємо Вашій увалі книгу «Зорійчин дивосвіт». Це збірка казок адресована дітям молодшого шкільного віку і складається з трьох казочок: «Вигнанці», «Золотий наперсток» та «Змова». Всі казочки можуть бути окремими творами, але пов’язані між собою головною героїнею Зорійкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *