Маленька станція великого подвигу

Бій під Крутами 29 січня 1918 року – найбільш відома подія Першої російсько-української війни, інформація про яку десятиріччями замовчувалась.

Близько 600 українських бійців, переважно молодь та студенти-добровольці, дали відсіч більшовицькому війську, що за різними оцінками налічувало від 4 до 6 тисяч осіб. Бій тривав кілька годин, однак росіяни зазнали значних втрат, були змушені зменшити темпи наступу на Київ, а Симон Петлюра мав час на придушення повстання більшовиків на заводі «Арсенал».

Ці кілька днів перерви також були надзвичайно важливими і для української дипломатії, адже вдалося домогтися від міжнародного співтовариства визнання незалежної України, її становлення як суб’єкта міжнародних відносин. Згідно із Брест-Литовським мирним договором, росія зобов’язалась визнати право українського народу на самовизначення, законність влади Центральної Ради, укласти з нею мир, вивести з України формування Червоної гвардії.

Подвиг Героїв Крут став частиною української історичної пам’яті та важливою складовою в національно-патріотичному вихованні молоді як символ жертовності та відданості своїй Батьківщині. Однак такого масштабного значення ця подія набула лише із здобуттям Україною незалежності. На державному рівні День пам’яті Героїв Крут почали відзначати з 2003 року.

З нагоди цієї пам’ятної дати в читальному залі сектору обслуговування дітей Головної бібліотеки презентує виставку-спомин «Маленька станція великого подвигу». Книги та інші матеріали, представлені на експозиції, збагатять знання про події на станції Крути, допоможуть проникнутися духом славетного минулого, відчути подих боротьби і звитяги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *