Півострів НЕволі

20 січня 1991 року більшість мешканців півострова на загальнокримському референдумі висловили бажання про відновлення Кримської автономії. Його учасниками були майже півтора мільйона жителів Криму. Ця цифра становила 84% усього повнолітнього населення, з них 93% підтримали статус повернення автономії. 

Вже 12 лютого статус автономії Криму закріпили на законодавчому рівні. Верховна Рада Української РСР прийняла закон «Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки». Ці дії призвели до політичної кризи, яку вдалось владнати у 1995 році.

У 1992 році прийняли акт «Про проголошення державної самостійності Республіки Крим» й конституцію Автономної республіки Крим (АРК). Це означало перетворення півострова на, фактично, незалежний суб’єкт у складі України.

Але в березні 2014 року територія півострову, всупереч усім нормам міжнародного права, була окупована, а згодом і анексована країною-агресором. Відповідно до чинних міжнародних договорів Крим залишається невід’ємною частиною України!

До цієї дати в читальному залі сектору обслуговування дітей Головної бібліотеки було оформлено виставку-подорож “Півострів НЕволі” де юні читачі можуть ознайомитися з багатою та дивовижною культурою кримськотатарського народу. На виставці також було використано QR-коди, скориставшись якими користувачі можуть перейти за посиланнями та переглянути відео про видатних кримських татар, потрапити на сторінку Національного корпусу кримськотатарської мови, який займається збереженням та дослідженням мови кримців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *