Ханука!

Ханука – один з найважливіших іудейських свят, відомий традицією запалювання спеціальних ханукальних свічок. Подія має другу назву “Свято вогнів”. У 2023 році іудеї починають відзначають його з 7 грудня по 15 грудня. Щороку дата змінюється, але тільки в григоріанському календарі. Якщо орієнтуватися за іудейським календарем, то свято завжди випадає на 25 число місяця кіслева по 3 тевета.

Ханука свято про диво, що відбулося під час освячення Храму після перемоги Ієгуди Маккавея над військами царя Антіоха у 164 році до нашої ери. Коли переможці зайшли до Храму, то знайшли лише один глечик, запечатаний печаткою первосвященика чистої олії для світильника, якого могло вистачити лише на один день. Але масло горіло у храмових світильниках вісім днів, доки не було виготовлено нову олію.

Ханукія — світильник, який запалюють у Хануку протягом 8 днів, а 9-а свічка — шамаш, робоча, від неї запалюють інші свічки. Першого святкового вечора запалюють один світильник, другого — два і так далі, а вже восьмого вечора запалюють вісім світильників. У перший день запалюють крайній правий світильник. У другий день до нього додають один світильник зліва і починають запалювати з нього (тобто запалюють зліва направо), і так щодня, додаючи по світильнику зліва. Цей порядок встановлено, щоб нагадати, що кожен новий світильник важливіший за попередній, бо нагадує про диво, що ставало все більш явним і значнішим з кожним днем.

Вітаємо єврейську релігійної громаду «Хабад» з Ханукою. Це свято світла та вогню, мужності та непохитності у відданій боротьбі за святе.Темрява є явищем тимчасовим, прийде час і вона буде розсіяна світлом. Кожна нова запалена свіча потягом днів Хануки буде джерелом світла та вселятиме нові надії на краще майбутнє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *