160-ліття від дня народження Ольги Кобилянської

27 листопада українці вшановують 160-ліття від дня народження найвідомішої української письменниці, громадської діячки та важливої постаті раннього модернізму в українській літературі – Ольги Юліанівни Кобилянської.

 Народилася Ольга Кобилянська 27 листопада 1863 р. у містечку Гура-Гумора в багатодітній родині. Пізніше вона жила в с. Димка, а з 1891р. – у Чернівцях. З дитячих років вона знала не тільки українську, а й польську та німецьку мови, якими говорили в її родині.

Авторка  «Землі», «Царівни», «Людини» була людиною європейського розуму. Її хвилювало питання емансипації – вона сприймала це як тренд часу, і не тільки проблеми в особистому житті змушували жінку підняти голову і дивитися на світ по-іншому.

На честь Ольги Кобилянської назвали літературно-мистецьку премію, а за її творами знято фільми. Кращі твори письменниці вийшли у перекладах багатьма мовами, відіграли й відіграють важливу роль у світовій літературі, піднімаючи міжнародний престиж українського художнього слова.

До ювілею письменниці, в головній бібліотеці міста (читальний зал) бібліотекар Людмила Кучеренко презентує літературний етюд «Палке і щире слово Ольги Кобилянської».

На виставці представленні вибрані твори, повісті, оповідання авторки,  а також література про творчість письменниці та її життєвий шлях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *