Ольга Юліанівна Кобилянська

Ольга Юліанівна Кобилянська (27.ХІ.1863 – 21.ІІІ.1942) – видатна постать в історії української літератури та й загалом культури України, творча діяльність якої має непересічне суспільне, мистецьке і виховне значення. Адже за 79 років свого многотрудного життя нею було створено величезний пласт прози, – від малих форм до романних зразків, твори публіцистичного, науково-критичного, мемуарного, епістолярного жанрів, які в сукупності складають не менше 10 томів, тобто кілька тисяч сторінок.

Вона була людиною з європейським мисленням, була в курсі всіх культурних, політичних, літературних подій того часу, мала вишуканий смак у всьому: від моди до літератури і побутових дрібниць.

Ольга Кобилянська була дуже привабливою і жіночною, “жагучою брюнеткою з оксамитовими очима”, зберегла до самої смерті струнку фігуру.

Ольга Кобилянська, автор багатьох шедеврів не тільки української, але всесвітньої літератури, завжди захоплювалася простим українським народом, його мудрістю, сміливістю, нескореним духом навіть у найгірших обставинах. У багатьох творах класика ці риси українців стають лейтмотивами, у тому числі в зображенні української жінки. Бібліотека-філія №4 пропонує вашій увазі тематичну викладку книг ,присвячену до дня народження відомої письменниці .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *