Первомайському клубу туристів-мандрівників «Романтик»  –  60

11 листопада 2023 року  Первомайський клуб туристів-мандрівників «Романтик» відзначив свій ювілей  – 60 років з дня заснування клубу.    

       На урочисті збори  з  нагоди такої дати завітали заступник міського голови Володимир Рябченко, начальник відділу у справах молоді, фізичної культури та спорту управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту міської ради Євген Романов, ветерани туристичного життя міста.

       З урочистими словами до присутніх звернувся керівник клубу Микола Павлович Горюнов. Який розповів про заснування клубу, його роботу протягом цього часу, згадав ветеранів туристичного рух, молодих туристів, які розвивають цю справу.

        Сам Микола Павлович в 1971 року починає займатися в клубі туристів – мандрівників «Романтик» в місті Первомайськ. Спочатку це були походи вихідного дня, змагання 2 рази в рік.       В 1979 році Миколу Павловича обирають головою туристичного клубу «Романтик». Побувавши в Донецьку на семінарі з підготовки інструкторів туризму, розуміє, що в клубі “роблять щось не те і не так”. І він повністю змінює стиль роботи клубу.        Роки важкої роботи, і в результаті Первомайський клуб туристів «Романтик» визнаний кращим районним туристським клубом в Україні. 80-ті роки – це самий світанок в житті клубу. Настали 90-ті, перебудова, припинилося фінансування. Це були важкі часи, але клуб вижив, завдяки безкорисливій роботі голови та членів туристичного клубу.

       Щорічно, клубом організовуються та проводяться змагання з особисто-командної першості по техніці туризму, присвяченій Всесвітньому дню туризму. Розроблені спортивні туристичні маршрути вихідного дня та 9 паспортів туристсько-спортивних маршрутів по рідному краю. З метою  популяризації та розвитку сімейного туризму, залучення молодих сімей до занять туризмом та активним відпочинком, пізнання краси рідного краю і його історії традиційно до Дня захисту дітей проводить спортивно-туристичне свято «Тато, мама і я – туристична сім’я».

       До календарного плану клубу “Романтик” входять проведення спортивних походів, змагання по техніці пішохідного туризму, гірського туризму, першості по спортивному орієнтуванню, скелелазінню, зльоти туристів.    Також працює школа туризму клубу “Романтик”, де займаються підготовкою учасників змагань з техніки туризму, гірських та пішохідних спортивних походів. Навчання в школі безкоштовне для дорослих та молоді з 14 років.

       З вітальним словом до присутніх звернувся заступник міського голови Володимир Рябченко, який побажав подальшого розвитку та подякував за активну участь в спортивному житті громади та виховання підростаючого покоління. Спільно з начальником відділу  у справах молоді, фізичної культури та спорту Євгеном Романовим вручили подарунок та грамоту за самобутність, значний внесок у розвиток та збереження кращих туристичних традицій, вагомий вклад в розвиток підростаючого покоління та активну участь в спортивно-фізкультурному житті Первомайської громади.      На завершення була проведена екскурсія по клубу, де охочі могли дізнатись детальніше про історію клубу, як працює та які напрямки роботи в клубі є пріоритетними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *