Ліквідація бідності – моральний виклик сьогодення

У Світовому банку заявили, що Україну через повно масштабне вторгнення росії було відкинуто на 15 років назад у досягненні  цілей щодо скорочення рівня бідності. За даними організації на жовтень, через війну вже вдесятеро збільшилася кількість тих, хто живе за межею бідності. За підсумками минулого року рівень бідності в Україні перевищив 24%, і до кінця 2023 року, за прогнозами, може зрости до 55%.

Як бібліотеки можуть  вплинути на бідність у суспільстві?

Вони допомагають підвищити життєстійкість соціально вразливих верств населення, запобігають соціальному відторгненню бідних.  Книгозбірні пропонують доступ до інформації та безкоштовні послуги й ресурси для розвитку.

Відкриті для всіх, бібліотеки – чи не єдині установи в державі, які поставили за мету дати раду цій проблемі.

 Бібліотеки в Україні, передусім публічні, пропонують переселенцям безпечне, привабливе, зручне й безкоштовне середовище, підтримку персоналу, доступ до комп’ютерів та Інтернету, завдяки чому вони можуть шукати собі роботу, інформують бібліотеки про зміни в законодавстві про соціальні допомоги та виплати. Сектор обслуговування ( читальний зал) Головної  бібліотеки пропонує користувачам бібліотеки інформаційну вітрину «Ліквідація бідності – моральний виклик сьогодення» ( до дня подолання бідності). Література на виставці дасть відповіді як почати боротися з бідністю, як не потрапити в незручне становище, знати свої права, до чого, до якої інформації людина має право доступу. Приходьте  до бібліотеки, вас зустрінуть професійні та доброзичливі бібліотекарі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *