Воздвиження чесного і животворящого Хреста Господнього

За традицією, 27 вересня, з нагоди свята Воздвиження Чесного Хреста Господнього, в центрі Первомайська, біля поклінного Хреста, встановленого до 2000-річчя Різдва Іісуса Христа, Вознесенською єпархією Української Православної Церкви України при участі митрополита Вознесенського та Первомайського Олексія, священнослужителями та православними вірянами вчинено молебний спів з читанням акафісту Чесний Хрест Господній.

Акафіст – це особливий жанр церковної гімнографії, присвячений прославленню тієї чи іншої священної події. З грецької мови слово «акафіст» можна перекласти як «неседален». Тобто під час виконання цих молитвоспівів сидіти не дозволялося, що вказує, насамперед, на важливість даного жанру.

Одним з головних звичаїв свята Воздвиження Хреста Господнього вважається зведення невеликих церков і каплиць, також на місці храмів, що будуються було прийнято ставити хрести. Щоб наступний рік був врожайним, поля обходили з іконою. Свято випадає на піст, тому віруючі не вживають в їжу м’ясо і молочні продукти, а головне місце на столі займають страви з капусти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *