Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня християни східного обряду святкують Успіння Пресвятої Богородиці. Дата вважається однією з найбільш значущих. У давнину, цей день називали «Великоднем Богородиці».

Слово «успіння» перекладається зі старослов’янської як «сон» або «мирна смерть». Тому назва свята говорить сама за себе: згідно із християнським віровченням, Богородиця не вмерла, а заснула і прокинулася для вічного життя. Згідно з церковним вченням, Бог показав усім людям, що людське існування зі смертю не закінчується. Це всього лише перехід з життя земного до вічного. Богородиця своїм прикладом показала, яка нагорода чекає кожного, хто живе за християнськими заповідями.

На Успіння Пресвятої Богородиці віруючі йдуть до церкви і освячують насіння і колоски пшениці нового врожаю. Ставлять свічки і моляться за здоров’я рідних. Напередодні Успіння в православних храмах, за традицією, здійснюють всенічне бдіння – урочисте богослужіння, яке об’єднує велику вечірню і утреню. На Успіння духовенство традиційно служить в блакитних одежах. Це колір Богородиці, який символізує небесну чистоту і непорочність. У день Успіння Пресвятої Богородиці під час служби згадують життя, діяння і кончину Божої Матері.

На Свято Успіння заборонено працювати, однак будь-яка повсякденна робота, на думку священиків, не забороняється. Також, в Успіння Пресвятої Богородиці не варто надягати нове або незручне взуття, інакше весь рік буде відчуватися дискомфорт. Не можна лаятися, ображати ближніх, відмовляти в допомозі нужденним, грубити і бути в поганому настрої. Переїдати і зловживати алкоголем на Успіння Пресвятої Богородиці, як і в будь-яке інше церковне свято, заборонено.

Успенський піст закінчився, тому 28 серпня віруючі традиційно накривають пишний стіл із різноманітними стравами. Обов’язково на столі повинен бути хліб, випечений з борошна нового врожаю. З давніх-давен вважається, що кидати в цей День  навіть крихту хліба на підлогу є великим гріхом.  З цієї пори йшла низка весіль, дівчата приглядали собі наречених. Але, на саме Успіння не вінчалися. У цей день не дозволяється ходити по землі босими ногами. Ранкова роса вважається сльозами Діви Марії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *