Роми: ті, що постраждали від геноциду

Геноцид ромського населення до сьогодні залишається однією з найменш вивчених сторінок Другої світової війни. В Україні поступово відновлюється не викривлена радянською пропагандою пам’ять про історію злочинів і переслідувань цієї етнічної спільноти.

2 серпня о 12:00 бібліотечні працівники та користувачі міської бібліотеки-філії №2 та Кінецьпільської сільської бібліотеки-філії Комунального закладу «Публічна бібліотека» прийняли участь у інформаційній онлайн-годині «Роми: ті, що постраждали від геноциду», присвячена Міжнародному дню Голокосту ромів, що проводили фахівці Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотека на платформі ZOOM. Під час заходу учасники дізналися про події 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау, де впроваджувалися механізми наймасовіших знищень ХХ століття. До уваги учасників також був представлений огляд видань з фонду бібліотеки, в яких висвітлюється тема цієї трагедії.

 Крім того, бібліотечні фахівці міської бібліотеки-філії №2 підготували інформаційну хвилинку про кілька фактів з переслідування ромів нацистами. Вони допоможуть дізнатися більше про цей злочин, але також – краще зрозуміти механізми геноцидних практик та їхні наслідки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *