“Слово, вивірене серцем”. До 205-річниці англійської письменниці та поетеси Емілі Бронте

Англійська поетеса, що прославилася своїм єдиним романом – «Буремний перевал» – Емілі Бронте, сестра не менш знаменитих Шарлотти і Енн Бронте, народилася в графстві Йоркшир в сім’ї священика. Емілі була п’ятою дитиною з шести дітей родини Бронте. Отримала домашню освіту. З роками літературне обдарування сестер тільки зростало. Випадково прочитавши вірші сестри, Шарлотта Бронте переконала всіх у необхідності опублікувати їх у спільному збірнику. Вірші Емілі вразили Шарлотту «особливою музикою, дикою, меланхолійною і піднесеною». Так з’явився на світ поетична збірка, в якому сестри виступили під вигаданими чоловічими іменами: «Вірші Керрера, Елліса та Ектона Беллова». Збірник отримав досить високу оцінку критиків і викликав інтерес у любителів поезії. Вірші «Спогад», «В’язень», «Страх не володіє мною» та інші принесли Емілі першу славу талановитої поетеси. У 1847 році опублікований роман «Буремний перевал», згодом приніс їй успіх. Однак за життя Емілі роман залишився практично непоміченим і тільки після її смерті, коли Шарлотта здійснила його друге видання, роман був названий справжнім літературним шедевром, але з деякими застереженнями.

 Набагато пізніше, в 2007 році, перше видання цього роману було продано з аукціону за 114 000 фунтів стерлінгів.  В даний час прекрасно продуманий сюжет роману Емілі Бронте до подробиць сільського життя в поєднанні з романтизованим тлумаченням природних явищ роблять «Буремний перевал» еталоном роману пізнього романтизму і класичним твором раннєвікторіанскої літератури.

До 205-річниці англійської письменниці та поетеси Емілі Бронте Підгороднянська бібліотека-філія пропонує користувачам  виставку однієї книги “Слово, вивірене серцем”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *