День хрещення Київської Русі-України

28 липня 2023 року усі православні хрестияни України відзначають 1035-у річницю Хрещеня Київської Русі рівноапостольним князем Володимиром. В цей день князь Володимир Святославович остаточно закріпив християнство східного обряду як основну державну релігію на території великої європейської ранньосередньовічної держави — Русь. У День хрещення Русі-України у храмах проводяться богослужіння на честь Володимира Великого. А у 2022 році за рішенням Верховної Ради цього дня було встановлено свято День української державності.

Сама дата хрещення Русі невідома, і навіть точний рік історикам встановити поки що не вдалося. Більшість вчених вважає, що Русь прийняла хрещення в 988 році, але є й інші версії. Князь Володимир Святославович був язичником до 30 років, але за часів правління зрозумів, що християнство на той час прийняли багато сусідніх країн, зокрема і Візантія – найрозвиненіша і найсильніша на континенті. Князь вирішив, що прийняття християнства на Русі сприяло б зміцненню зв’язків з європейськими країнами. Не всі жителі Київської Русі відмовилися від язичництва добровільно, на багатьох територіях спалахували бунти. Паралельно з хрещенням багато років викорінювалися язичницькі звичаї і знищувалися культові споруди. Багато традицій язичництва збереглися донині і переплелися з християнськими.

Про хрещення Русі свідчать архітектурні знахідки. У похованнях 10-12 століть знаходили хрести та ікони, які клали померлим у могили.Саме після хрещення на території Русі поширилася кирилична писемність і з’явилися перші письмові пам’ятки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *