Різдво Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

Різдво Іоанна Хрестителя (Предтечі) щорічно відзначається 7 липня. У цей день православні християни святкують день народження Святого, що передбачив пришестя Ісуса Христа і пізніше хрестив Його в річці Йордані. Пророка Іоанна називають Предтечею, тобто попередником Ісуса Христа, тому що його місія була в тому, щоб впізнати Христа, Сина Божого, серед тисячі інших людей і сповістити світу про Його прихід. Євангеліє називає пророка Іоанна гласом Божим, який готує людей до зустрічі з Христом.

Як сповіщається в Євангелії від Луки, батьками Іоанна Хрестителя були праведні Єлізавета і Захарій. За переказами, до них з’явився архангел Гавриїл та сповістив, що Іоанн буде вести праведне життя і передбаче народження Спасителя. Захарій засумнівався в словах ангела за що втратив здатність говорити поки не збудеться воля Божа. І на 8 день народження Пророка, після обряду «обрізання», Захарія заговорив і нарік сина Іоаном.

Іоанн Предтеча народився за шість місяців до Ісуса. Мати Іоанна Єлизавета і мати Ісуса доводилися один одному родичами. Батьки Іоанна були старими, коли Господь послав їм сина. З милості Божої дитина уникнула смерті серед тисяч дітей Віфлеєму і його околиць під час побиття немовлят, влаштованого за наказом Ірода I Великого – правителя тих місць і батька Ірода Антипи, який через тридцять років накаже відтяти голову Пророка. Батьки Іоанна померли, коли він був ще маленьким: Захарія вбили, тому що він не хотів видати де переховуються його син та дружина, а Єлізавета – померла незабаром після чоловіка, де переховувалася в пустелі.

Предтеча виховувався в одній з релігійних громад. Відомо, що пророк носив грубий одяг, перечіплений шкіряним поясом, харчувався диким медом і сараною, багато молився. Коли Іоанну виповнилось тридцять, Господь покликав його до пророчого служіння. Іоанн став “голосом волаючого в пустелі”. Пустеля – це серця людські, і головне завдання Іоанна Хрестителя було підготувати людей до зустрічі зі Спасителем, закликаючи їх до покаяння. Іоанн Предтеча проповідував: “Йде за мною Сильніший за мене, Йому я негідний навіть розв’язати ремінь на взутті Його; я хрестив вас водою, а Він хреститиме вас Духом Святим”. Під час однієї з таких проповідей на річці Йордан Іоанн Предтеча і зустрів Ісуса Христа. Хрещенням Ісуса в річці Йордан пророк Іоанн завершив головне призначення свого життя. З цього моменту він починає безстрашно викривати людські пороки, не роблячи різниці чи це проста людина чи можновладець.

Напередодні свята і в саме Різдво Іоанна Хрестителя віруючі відвідують богослужіння в храмі. Святому прийнято молитися про допомогу в лікуванні залежностей.

А ще, 7 липня, відоме як Іван Купала, Іванів день, Іван Купальник. Святкування Івана Купала на Різдво Іоана Хрестителя завжди засуджувалося Церквою. Вважається, що дикі танці та нічні обряди, – скоріше данина шаленості Іродіади, а не подвигу великого пророка Іоанна Предтечі.

Різдво Іоанна Хрестителя припадає на Петрів піст, тому в цей день потрібно утриматися від вживання м’яса, молока, яєць і страв з цих продуктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *