День Святої Трійці

4 червня 2023 року, християни східного та західного обряду святкують  День Святої Трійці.

Для християн Свято уособлює початок нової епохи існування людства. У цей день була утворена Вселенська апостольська Церква. Поняття “Свята Трійця” втілює вчення про Християнство про те, що Бог триєдиний: Отць, Син і Святий Дух. Сьогодні, в урочистість Пресвятої Трійці, християни з особливою пошаною моляться: «Слава Отцю і Сину, і Святому Духу…». Варто також усвідомити, що щоразу, коли свідомо і побожно виконується знак хреста, то молитовно прославляється Пресвята Трійця.

У саме свято Трійці у храмах відбувається одна з найбільш урочистих і красивих служб у році.

Свято Трійці завжди випадає на теплу пору року, коли все починає зеленіти та цвісти, тому свято Трійці також називають Зеленою неділею. Молодими гілочками та листочками вбирають підлогу, вікна, оселю в храмах та у власних будинках — це означає розквіт людської душі. Вважається, що прикраса житла рослинами відганяє злих духів, очищає оселю. У цей день дівчата зазвичай плетуть вінки з трав і квітів, а ввечері пускають по річці. За легендою, куди вінок попливе, звідти прийде наречений, а якщо вінок не рухався, то на весілля незабаром розраховувати не варто. Цікавою традицією цього свята вважається підготовка березових віників для лазні. Так як зібрані в цей день рослини очищають не тільки тіло, а й душу.

В цей день не рекомендується працювати і займатися фізичною працею, різати, шити, прибирати, стригтися, займатися садівництвом. У трійцю небажано вінчатися та купатися у водоймах.

Вважається: якщо дощитиме, значить літо буде теплим і врожай хорошим, а якщо сонячно – буде спекотне літо. Потрапити під дощ на Трійцю – до добра і здійснення мрій. Хто побачить веселку – знайде здоров’я і багатство в майбутньому році.

Вітаємо усіх християн зі святом Пресвятої Трійці!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *