Ураза-байрам, або Ід аль-Фітр — друге за значимістю мусульманське свято. Щорічно відзначається в різні дати і знаменує закінчення посту в Рамадан. Цього року Рамадан закінчиться 21 квітня. Цей день – це свого роду підсумок роботи кожного мусульманина над собою протягом священного місяця. У священний місяць Рамадан мусульмани дотримувалися суворого посту, утримувалися від плотських утіх, розважальних заходів. 22 квітня ситні блюда і веселий сміх повернуться до будинків – настане свято Розговіння.
Господині ще з вечора напередодні свята готують смачні святкові страви, від яких на наступний день будуть ломитися столи. Прокинутися на Ураза-байрам потрібно рано, ще до сходу сонця, щоб встигнути зробити обмивання, одягнути кращий одяг і після спільної молитви сісти за святкову трапезу (в ній можуть брати участь не тільки мусульмани, але і їх сусіди, і друзі, які не є послідовниками ісламу) і увійти в новий день з чистим тілом, душею і помислами.
У мечетях відбуваються нічні намази – “таравіх намаз”. Згідно з Кораном, серце того, хто проведе ніч перед двома святами (Ураза-байрам і Курбан-байрам) в молитві, не помре в Судний день. Моляться віряни не тільки в мечетях, але і на спеціальних майданчиках. В молитвах мусульмани дякують Аллахові за те, що він дав їм сили жити правильно, чесно. Тим, хто згрішив у священний місяць Рамадан (порушив піст, лаявся і провокував інших на конфлікт), в Ураза-байрам трапляється нагода виправити свої промахи. Спокутувати гріхи допомагає благодійність: прийнято подавати милостиню на вулицях, залишати пожертвування, допомагати нужденним.
Традиційне привітання мусульман в цей день – “Ід мубарак” (Зі святом!). У цей день нікому не дозволено залишатися голодним і сумним.
Ураза-байрам — веселе, добре свято. Лаятися, сумувати, ображатися, кричати, сперечатися суворо заборонено. Навпаки, мусульманам слід посміхатися, робити добро, говорити компліменти, бажати близьким і незнайомцям щастя та миру.