Міжнародний день англійської мови

Щорічно 23 квітня відзначається Міжнародний день англійської мови. Це свято було засновано ООН у 2010 році для святкування багатомовності та культурного різноманіття, а також для сприяння у рівноправному використанні всіх шести офіційних мов ООН.

1500 років тому англійську мову використовувати лише 3 племені, а на сьогоднішній час вона є офіційною або має особливий статус у щонайменше 75 країнах з загальною чисельністю населення в більш ніж 2 мільярди людей. Саме англійську як іноземну мову вивчає найбільша кількість людей у світі – від 250 до 350 мільйонів людей, найбільша кількість друкованої продукції у світі видається англійською мовою, саме на основі англійської науковцями створено найбільшу кількість спрощених мов.

Цікаві факти про англійську мову:

 1. Найкоротше речення в англійській мові складається всього з трьох літер: I am.
 2. А найкоротший осмислений вислів англійською – “Go”.
 3. Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis – так звучить найдовше слово в англійській мові. Це медичний термін, що позначає одне з захворювань дихальних шляхів.
 4. Англійське слово “set” є рекордсменом за кількістю значень: 44 основних значення для дієслова, 17 основних значень для іменника і 7 основних значень для прикметника!
 5. В англійській є чотири слова, які не мають жодної рими: month, orange, silver, purple.
 6. “Almost” – найдовше слово англійської мови, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку.
 7. Слово”queue” – єдине слово, чия вимова не зміниться, якщо прибрати останні 4 літери.
 8. Англійська мова, всупереч усталеній думці – не найпоширеніша мова в світі! Пальму першості тримає китайська мова, друге місце займає іспанська, ну а англійській належить лише скромна бронза.
 9. В англійській мові назви всіх континентів закінчуються на ту ж літеру, з якої починаються.
 10. Англійська мова – зовсім не “бідна”, як то прийнято вважати! За підрахунками вчених, словниковий склад англійської мови є найбільшим у світі і налічує близько 800 000 слів.
 11. Слово “typewriter” – найдовше слово, яке можна набрати на клавіатурі в одному (верхньому) ряду.
 12. “E” – найчастіша літера в англійській мові.
 13. Крапка над літерою i називається “tittle” (“крапелька”).
 14. Англійською написано понад 70 % сторінок в інтернеті.
 15. Поки Ви читаєте цей текст, 700 мільйонів осіб в усьому світі вивчає англійську мову.

До цієї святкової дати в секторі обслуговування дітей Головної бібліотеки КЗ «Публічна бібліотека» презентована книжкова виставка «A magic box» на якій зацікавленому користувачу пропонуються книги мовою оригіналу, а для початківців підбірка словників та журналів за допомогою яких діти будуть навчатися граючись.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *