День пам’яток історії та культури. Відео

У 1983 році, за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), створеній при ЮНЕСКО, Центр культурної спадщини ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць (International Day of Monuments and Sites).

В Україні цей день має назву − День пам’яток історії та культури, відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року №1062/99.

В Первомайській міській територіальній громаді знаходяться дві пам’ятки архітектури та містобудування національного значення, дві пам’ятки археології національного значення, сорок шість памяток історії місцевого значення, шість пам’яток архітектури та містобудування місцевого значення, шість пам’яток монументального мистецтва місцевого значення та 1 пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення.

Також, в громаді є щойно виявлені об’єкти культурної спадщини: історії – 16, архітектури та містобудування – 3, монументального мистецтва – 1, археології – 1.

Сьогодні, у надзвичайно складний для України час, як ніколи необхідно усвідомити свою відповідальність та об’єднати зусилля для збереження культурної спадщини для майбутніх поколінь.

Бажаємо усім пам’яткоохоронцям та причетним до охорони культурної спадщини успіхів у здійсненні високого покликання – збереження та охорони національної культурної спадщини, міцного здоров’я, творчого натхнення, віри у майбутнє, а усій Україні – миру!

Нагадуємо! Подати інформацію про свідчення злочинів проти культурної спадщини можна за посиланням:https://culturecrimes.mkip.gov.ua/

Українська культура була, є, і буде. А отже, буде Україна!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *