Пальмова неділя!

2 квытня 2023 року християни західного обряду відзначають свято Входу Господнього в Єрусалим — Пальмову неділю. Свято присвячене урочистому в’їзду в Єрусалим Ісуса Христа, описаного в усіх чотирьох Євангеліях. Єврейський народ, що знаходився під пануванням Римської імперії, очікував Месію— «царя іудейського», і багатьом здавалося, що Чудотворець, здатний воскресити мертвого і нагодувати кількома хлібами п’ять тисяч людей, і є той, хто поведе євреїв до свободи. Тому Ісуса і вітали як царя – пальмовими гілками. Проте, тільки один Христос знав, у чому насправді полягає його місія: замість земного царства він приносить людині Царство Небесне, замість позбавлення від земного рабства він звільняє людину від рабства гріха.

Свято символізує, з одного боку, визнання в Ісусові месії, а з іншого – прообраз входу Сина Людського до Раю. В цей день перед початком урочистої служби віруючі і священнослужителі традиційно проходять ходою навколо храму або всередині самого храму і співають святкові антифони і гімн Христу-Царю. В руках учасники ходи тримають пальмові гілки (в північних країнах – вербові) і запалені свічки.

В наш час, Великодні “пальми” — зазвичай високі різнокольорові вертикальні букети або букетики з гілочок верби, прикрашені стрічками. Ще з давніх часів освячені пальми або гілочки з них, з’єднані у вигляді хреста, встромляють у землю на полях, щоб захистити врожай від негоди, гілочки вкладають в гнізда домашньої птиці, кладуть за ікони або вішають над вхідними дверима.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *