Бачити світ прекрасного

Цьогоріч весна багата на ювілеї знаменитих українських письменників.

5 березня літературна спільнота відзначила 120-й  ювілейний день  улюбленої української письменниці усіх малюків України –  Наталі Львівни Забілої.

 Її цікаві вірші, казки, оповідання знають всі діти. Народилася Наталя Забіла  в Петербурзі. У ії родині любили мистецтво – живопис, музику, літературу. Мати часто читала дітям вірші, які знала напам’ять. Тому Наталя змалку цікавилася літературою. У 1917 році майбутня письменниця разом із сім’єю переїхала в Україну, до селища Люботина, що на Харківщині. Тут пані Наталя працювала вчителькою. У 1924 році, коли Наталя Забіла ще  вчилася в Харківському інституті народної освіти, вона надрукувала свої перші вірші. Потім все частіше її поетичні твори стали з’являтися на сторінках багатьох українських газет та журналів. А згодом вийшли друком і перші її книжки.

Особливе місце в творчості письменниці посідають віршовані казки – такі пісенні, легкі, цікаві. Поезією сповнені й прозові твори – повісті про життя дітей і дорослих.

Наталя Львівна Забіла – перший лауреат Республіканської літературної премії ім. Лесі Українки, по праву вважається зачинателькою сучасної української дитячої літератури.

Притаманне їй уміння просто і невимушено розмовляти з дітьми, не сюсюкаючи, не присідаючи навпочіпки, знання психології малят, уміння писати зрозуміло й цікаво, лірично й серйозно, подаючи одночасно потрібну інформацію та виховуючи найкращі людські якості, залишають її твори актуальними й досьогодні.

10 квітня будемо відзначати 90-річчя письменника-прозаїка, автора популярних творів для дітей – від казок та оповідей до повістей Віктора Близнеця, який народився у Кіровоградській області в тяжкий 1933 рік.

Значну частину його дитинства забрала Друга світова війна.

Закінчивши факультет журналістики Київського університету, Віктор Семенович працював у газетах, журналах, видавництві, писав оповідання й повісті про дітей і для дітей. Хоч у радянській дитячій літературі й вважалося, що читання трагічних творів шкідливе для юної несформованої психіки, та Близнець успішно порушив це правило в багатьох своїх творах. У кожній своїй книжці письменник говорив із дітьми про найважливіше – життя і смерть, правду й кривду, любов і ненависть. Говорив просто, як із дорослими. Тож і не дивно, що його книжки для дітей одразу привернули увагу читачів і критиків. Величезний успіх мала повість «Звук павутинки», яка змусила критиків говорити про автора як про одного з найяскравіших дитячих письменників України. 2003 року Міжнародний освітній фонд ім. Ярослава Мудрого започаткував Літературну премію «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця за найкращі твори для дітей.

         В рамках Тижня дитячого та юнацького читання Підгороднянська бібліотека-філія презентує виставку – знайомство “Бачити світ прекрасного” по творчості  Наталі Забіли та Віктора Близнеця.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *