Початок священого місяця Рамадан

У Священий місяць Рамадан мусульманами вшанується подія, коли пророк Мухаммед отримав від Аллаха головну священну книгу ісламу – Коран. Протягом місяця мусульмани дотримуються посту в світлий час доби. Хоч піст в Рамадан є дуже суворим, мусульмани зустрічають його з радістю і вдячністю. Для мусульман піст – можливість покаятися за гріхи і проявити повагу до Аллаха.

Священний для мусульман місяць Рамадан у 2023 році розпочинається із заходом сонця 22 березня і завершиться 20 квітня 2023 року, а вже наступного дня, 21 квітня, розпочнеться святкування свята Ураза-байрам (Ід аль-Фітр). Слово «рамадан» в перекладі з арабської означає «пекучу спеку», «гарячий», «жаркий».

У Рамадан мусульмани проходять духовне очищення і підтверджують силу своєї віри. Під час посту встановлюється повна заборона на вживання їжі та води у світлий час доби: від світанку до заходу Сонця. Кожен день обов’язкові дві трапези: іфтар та сухур. Іфтар — щоденний прийом їжі після заходу сонця. Його проводять у колі сім’ї, запрошують друзів і знайомих. Сухур — трапеза перед настанням ранкової молитви.

Повною відмовою від простих людських потреб мусульмани демонструють силу своєї віри. Під час посту правовірні прагнуть приборкати свої інстинкти та пристрасті, позбутися від усіх поганих думок та дій. Під час Рамадану мусульмани більш відповідально ставляться до читання молитов, читають Коран, роблять добрі справи, роздають добровільну (садака) та обов’язкову (закят) милостиню. Не дотримуватися правил посту дозволено всім неповнолітнім, вагітним жінкам і людям з душевними розладами. Також, можуть не постити хворі, жінки-годувальниці та мандрівники, але їм необхідно заповнити пропущені дні пізніше.

Ще з 2014 року мусульмани України активно чинили спротив агресії росії. Адже першими рф окупувала саме ті регіони України, де мешкала найбільша кількість мусульман ‒ Крим і Донбас. З моменту повномасштабного нападу рф на нашу країну, мусульмани України активно включились у боротьбу: долучаються до збройних сил, здійснюють евакуацію людей та іншу гуманітарну допомогу, сприяють поширенню правди у світі про загарбницьку війну, розпочату росією.

Благословенного Рамадану!

Ми сильні разом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *