Зі святом Сорока святих!

Щорічно, 22 березня, православні християни відзначать свято Сорок святих. Воно має кілька назв: Сорока мучеників, Сорок святих, у народі – сороки.
У 320 році воїни родом з Каппадокії (нині територія Туреччини) були у складі римського XII Блискавичного легіону (лат. Legio XII Fulminata), що стояв в місті Севастії. Воєначальник Агрікола зажадав від них принесення жертви язичницьким богам, вони відмовилися. Після їх відмови римські воїни ввечері їх роздягнули і поставили в покрите льодом озеро. Поруч поставили теплу лазню, щоб бажаючі відректися від Христа могли в ній зігрітися. До ранку один з воїнів не витримав та побіг до лазні, однак, забігши туди, відразу помер. Один з римлян, Аглаї, бачачи стійкість духу християн, сам роздягнувся і приєднався до них. За переказами, римські воїни, бачачи, що мученики не замерзають, вбили їх та спалили, а обвуглені кістки кинули у воду. Три дні по тому, мученики з’явилися уві сні блаженному Петру, єпископу Севастійському, і попросили поховати їх останки. Останки світилися у воді яскравим світлом. Єпископ з декількома кліриками вночі зібрав їх останки і з честю поховав. Імена мучеників: Кіріон, Кандид, Домн, Ісихій, Іраклій, Смарагд, Евноік, Уалент (Валент), Вівіан, Клавдій, Пріск, Феодул, Євтихій, Іван, Ксанф, Іліан, Сисіній, Ангій, Аетій, Флавій, Акакій, Екдікій, Лисимах, Олександр, Ілій, Горгони, Феофіл, Дометіан, Гай, Леонтій, Афанасій, Кирило, Сакердон, Микола, Уалерій (Валерій), Філоктімон, Северіян, Худіон, Мелітон і Аглаї.

У цей день обов’язково йдуть до церкви і ставлять 40 свічок, моляться, дякують Богові за все, просять захисту від негараздів, хвороб, б’ючи 40 поклонів. Господині обов’язково печуть 40 булочок у формі пташок. У свято Сорока святих не можна працювати фізично, а також займатися прибиранням житла. Не можна прати, шити або щось ремонтувати. У День сорока святих не можна позичати гроші. Окрім цього, не можна гніватися, злитися та лихословити.

Натомість, прийнято запрошувати в будинок близьких людей і чим їх більше буде, тим краще, також, прийнято будувати плани на майбутнє та мріяти. Доброю прикметою в цей день вважається побачити перелітних птахів – це обіцяє гарний врожай. Вважається, що яка погода 22 березня – такою вона буде наступні 40 днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *