Ніч очищення (Лейлят-аль-Бараат)

Лейлят-аль-Бараат одна з шанованих мусульманами ночей, відзначається в ніч з 14 на 15 число місяця Шабан (6-7 березня 2023 року). В ісламі, цей день вважається днем звільнення або відпущення гріхів. У ніч Бараат мусульмани не сплять, читають Коран і моляться. Перша згадка про Ніч Бараат з’являється в Корані і перших хадисах. З арабської мови перекладається як «Ніч відпущення гріхів» або «Ніч очищення». У священній книзі мусульман сказано, що саме в цю ніч Всевишній вирішує долю людей, які звертаються до нього з молитвою.

Віруючі читають молитви (дуа), просять про прощення гріхів і моляться за здоров’я і душі близьких людей. Після сходу сонця прийнято тримати одноденний піст – не їсти і не пити до заходу. Для багатьох мусульман подібні одноденні пости є своєрідною підготовкою до найдовшому і складного посту в місяць Рамадан, який настає через 14-15 днів.

На відміну від Курбан-байраму або Урази-байраму, в цю ніч не прийнято влаштовувати будь-які застілля або святкування. Ця ніч є священною, спокійною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *