Портрет «Названий історією Мудрим»

Бібліотека-філія №2 презентувала виставку – портрет «Названий історією Мудрим» до 1045 річниці від дня народження Ярослава Мудрого

Ярослав Володимирович (Мудрий)(бл. 978–1054) – видатний державний діяч і полководець, великий київський князь (1019–1054), син князя Володимира Святославича і полоцької княжни Рогнеди.

Ярослав Мудрий зробив для Київської Русі багато доброго й важливого. Він став лідером нації та могутнім володарем однієї з найбільш розвинених країн Європи того часу. Більша частина діянь князя пережили свій час. Його спадком стали літописи і закони, добре налагоджені зв’язки з країнами Європи. Ярослав Мудрий заснував першу в Київській Русі велику бібліотеку, яка налічувала близько 1000 рукописних, багато оздоблених книг.

В сучасній Україні встановлено високу державну нагороду – Орден князя Ярослава Мудрого(1995), для нагородження громадян за видатні особисті заслуги перед українською державою в галузі державного будівництва, зміцнення міжнародного авторитету України, розвитку економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров’я, за благодійну, гуманістичну та громадську діяльність.

Якщо Ви ще чогось не знаєте про Мудрого князя Київської Русі, література представлена на виставці дасть відповіді на ваші запитання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *