Україною жили, за Україну полягли…

На Аскольдовій могилі поховали їх,
І хоч народ ще й дотепер закутий,
Та він живе, бо смертю молодих
Він смерть переборов там, де містечко Крути. 

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

29 січня 1918 року поблизу селища Крути на відстані 130 км від Києва відбувся жорстокий, нерівний бій між чотиритисячним військом більшовиків та трьомастами українськими юнкерами, студентами та гімназистами. Більшість юнаків не мали ніякої військової підготовки, були погано озброєні, але стояли на смерть. Захищаючи свободу молодої Української держави. Це пам’ятна і водночас трагічна подія нашої історії. У цьому трагічному бою оборонці української держави зупинили стрімкий наступ ворога, що дало змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який, фактично врятував українську державність.

Понад сторіччя тому, юні герої Крут зробили майже неможливе ціною власного життя. За різними джерелами від 70 до 100 молодих українських хлопців віддали свої життя за рідну країну та на кілька діб зупинили більшовицьку армію, яка насувалася на Київ.

Про це і говорили з користувачами бібліотеки-філії №2 на історико – патріотичній  годині «Україною жили, за Україну полягли…» 

У читальному залі головної  Публічної бібліотеки розгорнуто тематичну книжкову виставку «Їх було триста… І усі вони не будуть більше знати днів щасливих, Вони – герої, нації сини!», підготовлену бібліотекарем С.Швець.

Відвідувачам бібліотеки запропоновано переглянути низку видань, на сторінках яких описано бій під Крутами.

 Окремий розділ виставки присвячений висвітленню Бою під Крутами в сучасних довідниках та енциклопедіях. Користувачі мали можливість прослухати вірш «Молитва про Крути», який декламувала бібліотекар абонементу Г.Татуревич.

До 105-річниці бою під Крутами Підгороднянська бібліотека-філія пропонує своїм користувачам  патріотичну викладку літератури «Їх перший бій, останній бій», на якій представлені документи героїчного подвигу українських юнаків.

До цієї дати Кінецьпільська бібліотека – філія пропонує своїм користувачам поличку пам’яті “Крути – трагедія і гордість України”, на якій представлені документи, які висвітлюють трагічні події тих років.

Міська бібліотека-філія №4 разом з читачами перегорнула сторінки історії нашої країни. Оглянули підбірку фотоматеріалів та мали можливість прочитати подану інформацію, в якій описані ці трагічні події.

Крути стали легендою, символом жертовності та незламності молодого покоління. Вічна слава й пам’ять Героям, які полягли в бою за свободу України.

Страшно вмерти, але ще страшніше загинути марно. Молодь, студенти, які не вагаючись віддали своє життя за нашу незалежну неньку Україну, вони навіки залишаться для нас найбільшою святинею.

Стояли тоді, стоїмо і зараз відстоюючи свою НЕЗЕЛЕЖНІСТЬ!

ВИСТОЇМО!

Перемога буде за нами!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *