До дня Соборності. Публічна бібліотека

До дня Соборності
Акт Злуки - тримаємося за руки.
Єднаймося, славна родино!
Від Заходу і до Сходу -
Єдина у нас Україна.
І вже не спинити Свободу!
І вже не згасити багаття.
На обрії – правди зірниці.
Єднаймося, сестри і браття,
В оранжевім серці столиці!
Т. Лакиза

22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно ж в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.

Боротьба українського народу за соборність своїх земель-одна із важливих сторінок нашого минулого. Слово “соборність” включає в себе єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово “собор”. Собор душі є у кожного із нас. Берегти його означає слідкувати за своїми думками,діями,вчинками. Одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію.

До цієї визначної події в бібліотечних закладах КЗ «Публічна бібліотека» до уваги користувачів було підготовлено та проведено:

  – виставка-інсталяція” Соборна Мати-Україна, одна для всіх як оберіг”(Головна бібліотека,Г.Татуревич);

  – викладка літератури «Захід, схід – одна країна! Це – соборна Україна!» сектор обслуговування дітей КЗ «Публічна бібліотека» (бібліотекар К.Кравченко).

   – година Соборності «Єднання заради Незалежності»  бібліотека-філія №2;

  – день інформації” В родиннім колі ми усі єдині” та представлена книжково-ілюстративна полиця “Соборна Україна – одна на всіх як оберіг” ( бібліотека – філії №4, О.Білоус);   

  – тематична полиця “Соборна духом Україна”. Кінецьпільська бібліотека – філія;

   – добірка літератури «Єдність дарує непереможність».. Підгороднянська бібліотека-філія

   – бесіда «Єдина країна – Єдиний народ» Чаусівська 2 бібліотека-філія

 – патріотична бесіда «Злука: віків і волі вічні дзвони», до заходу оформлена тематична викладка «Вона – наш вітер, наша мрія, соборна вільна Україна» (Кам’янобалківська бібліотека-філія).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *